IV Niedziela Adwentu - 24 XII 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• przeżywamy dzisiaj 4. Niedzielę Adwentu, a zarazem dzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia;
• w poniedziałek (25.12) – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Rozpoczniemy ją uroczystą Mszą św. o północy zwaną „Pasterką”, której będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Arcybiskup senior będzie także przewodniczył Mszy św. w dzień Bożego Narodzenia o godz. 12.30.
Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

• we wtorek (26.12) – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II;
• w środę (27.12) – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty;
• we czwartek (28.12) – święto świętych Młodzianków, męczenników;
• w niedzielę (31.12) – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2. W poniedziałek i we wtorek sprawujemy Msze św. według porządku niedzielnego.

3. Zachęcamy wszystkich do właściwego, chrześcijańskiego przeżywania dzisiejszego wieczoru wigilijnego i całych Świąt Bożego Narodzenia, oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie Fragmentu Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, wspólny śpiew kolęd.

4. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas.

5. Spowiedź w  dniu dzisiejszym do godz. 13:00.

6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę – 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego, zapraszamy na uroczyste nieszpory z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym o godz. 16.30, a następnie na Mszę św. o godz. 17.00 na zakończenie starego roku.

8. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

9. W imieniu całego zespołu duszpasterskiego – Drogim Pielgrzymom, Przyjaciołom oraz wszystkim Darczyńcom i Ofiarodawcom naszego Sanktuarium – życzymy błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego, a także doświadczenia szczególnej bliskości Boga w sytuacjach trudnych, które Boża Dziecina może zamienić na prawdziwe dobro duchowe. Niech przyniosą nam odnowienie miłości i wiary w Jezusa naszego Pana i Zbawiciela.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

11. Uprzejmie inforujemy, że

- Sklepik przy Sanktuarium będzie zamknięty od 23.12-31.12.2017 r.
-  Wystawa całunu będzie zamknięta od 18.12.2017 r.  do 31.01.2018 r.
- Wieża widokowa będzie zamknięta od 18.12.2017 r. do 28.02.2018 r.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.