III Niedziela Zwykła - 21 I 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w środę (24 I) – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
• w czwartek (25 I) – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła;
• w piątek (26 I) – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

2. Dziś w naszym Sanktuarium odbędzie się centralne nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Początek Liturgii ekumenicznej o godz. 15:00. W nabożeństwie weźmie udział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski oraz zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W poniedziałek (22 stycznia) zapraszamy na Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana, a po niej wyruszy Procesja Światła do ogrodu różańcowego.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

5. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

6. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do skarbony, w ramach akcji Caritas „Rodzina Rodzinie”, zebrana została kwota 6819,45 zł. Pieniądze te umożliwiły objęcie, 6-cio miesięczną opieką, trzech rodzin z Aleppo. Do akcji wciąż można się włączyć, czy to indywidualnie wchodząc na stronę Caritas i deklarując wsparcie akcji „Rodzina Rodzinie”, czy też poprzez złożenie ofiary do skarbony w naszej świątyni. Kolejne zgromadzone w ten sposób pieniądze umożliwią roztoczenie opieki nad kolejnymi rodzinami.

7. Podobnie jak 28-ego każdego miesiąca, w najbliższą niedzielę o godz 17.00 będzie odprawiona Msza św. wraz z litanią o łaskę nadziei i dar uzdrowienia przez wstawiennictwo św. Charbela. Przed Mszą św. będzie można składać imiona osób potrzebujących modlitwy. Na koniec wszyscy otrzymają namaszczenie olejem świętego.

8. Również w przyszłą niedzielę (28 stycznia) zapraszamy na godz. 18:00 na Spotkanie Kolędowe w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach.

9. Wspólnota En Christo zaprasza dziś na kolejne spotkanie, które rozpocznie się Eucharystią w Kościele Dolnym o godzinie 18:15, po niej nastąpi czas uwielbienia i nauczania.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

11. Uprzejmie inforujemy, że

- Wystawa całunu będzie zamknięta do 31.01.2018 r.
- Wieża widokowa będzie zamknięta do 28.02.2018 r.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.