IV Niedziela Zwykła - 28 I 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w środę (31.01) – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana;
• w piątek (02.02) – Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to również XXII Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. zostaną odprawione o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Składka na tacę przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Na każdej Mszy św. uroczyste poświęcenie gromnic.

2. Dziś w naszym Sanktuarium, podobnie jak 28-ego każdego miesiąca, o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. wraz z litanią o łaskę nadziei i dar uzdrowienia przez wstawiennictwo św. Charbela. Przed Mszą św. będzie można składać imiona osób potrzebujących modlitwy, Na koniec wszyscy otrzymają namaszczenie olejem świętego.

3. Również dziś, na godz. 18:00, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na Spotkanie Kolędowe. Oprócz wspólnego śpiewu kolęd będzie można posłuchać występów w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce, oraz  uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

5. W pierwszy czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.19.00. Pragniemy prosić Pana Boga, aby wielu młodych miało odwagę przyjąć łaskę powołania do służby Bożej w Kościele.

6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. W ramach tegorocznych Pierwszych Piątków Małżonków podejmowana jest refleksja nad encykliką Humanae Vitae bł. Pawła VI. W czasie nabożeństwa pierwszopiątkowego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Po nabożeństwie wszystkim chętnym małżonkom będzie udzielane indywidualne  błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi – Mszy św. o godz. 12:00 będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, po Mszy św. poświęcenie mozaiki z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Również w każdą pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.

8. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

9. Nasz sanktuaryjny chór zaprasza do wspólnego tworzenia oprawy liturgicznej podczas Mszy św. i uroczystości w naszym Sanktuarium. Próby chóru odbywają się w budynku Wolontariatu we wtorki od 18:30 do 21:00.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

11. Uprzejmie inforujemy, że

- Wystawa całunu będzie zamknięta do 31.01.2018 r.
- Wieża widokowa będzie zamknięta do 28.02.2018 r.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.