V Niedziela Zwykła - 4 II 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w poniedziałek (5.02) – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
• we wtorek (6.02) – wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;
• w sobotę (10.02) – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
• w przyszłą niedzielę (11.02) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to również XXVI Światowy Dzień Chorego. W naszym Sanktuarium Msza św. dla chorych będzie w trzeci piątek miesiąca (16.02) o godz. 17:00, a po niej będzie można otrzymać sakrament namaszczenia chorych.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

3. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium. Msza św. zostanie poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 16.30 ofiarowaną w intencji tych zmarłych.

4. W sobotę o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium będzie sprawowana Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej odbędzie się nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie. Eucharystii i nabożeństwu przewodniczy ks. Jan Reczek.

5. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

6. Nasz sanktuaryjny chór zaprasza do wspólnego tworzenia oprawy liturgicznej podczas Mszy św. i uroczystości w naszym Sanktuarium. Próby chóru odbywają się w budynku Wolontariatu we wtorki od 18:30 do 21:00.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

8. Uprzejmie inforujemy, że wieża widokowa będzie zamknięta do 28.02.2018 r.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.