VI Niedziela Zwykła - 11 II 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to również XXVI Światowy Dzień Chorego. W naszym Sanktuarium Msza św. dla chorych będzie w piątek (16.02) o godz. 17:00, a po niej będzie można otrzymać sakrament namaszczenia chorych.
• w środę (14.02) – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w tym roku rocznicy 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor Hominis wygłosi o. prof. Marko Rupnik SJ. Cykliczne spotkania odbywają się w naszym sanktuarium w każdą 2. niedzielę miesiąca.

3. Od dzisiaj do wtorku 40-godzinne nabożeństwo. Adoracja Najświętszego Sakramentu dziś po Mszy św. o godz. 12:30, a w poniedziałek i wtorek po Mszy św. o godz. 12:00 do godz. 17.00.

4. W naszej archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj (11.02) okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej; trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (27.05).

5. W środę – 14 lutego – rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Mszy św. o godz. 17.00 będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

6. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00;
• Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 17.45;
• Księża Legioniści Chrystusa oraz przewodnicy świeccy z Wystawy Całunu przy naszym sanktuarium serdecznie zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 16.00 na Drogę Krzyżową z Całunem Turyńskim. Nabożeństwo odbywa się w budynku, w którym znaduje się wystawa. Wejście obok sklepiku.

Za udział w tych nabożeństwach można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

7. Rekolekcje wielkopostne w naszym Sanktuarium, w tym roku odbędą się w III, IV i V Niedzielę Wielkiego Postu (4, 11 i 18 marca). Z okazji 800 lat stałej obecności franciszkanów w ziemskiej Ojczyźnie Chrystusa i przybycia tam w 1219 r św. Franciszka z Asyżu, nauki rekolekcyjne wygłoszą Ojcowie Franciszkanie z Komisariatu Ziemi Świętej w Polsce. Temat rekolekcji: „W drodze do Jerozolimy”. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej. Zapraszamy do licznego udziału w rekolekcjach!

8. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św., a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

9. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji chorych, która będzie transmitowana przez TVP Kraków. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. prof. Tadeusz Panuś – proboszcz parafii św. Anny w Krakowie.

10. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

11. Nasz sanktuaryjny chór zaprasza do wspólnego tworzenia oprawy liturgicznej podczas Mszy św. i uroczystości w naszym Sanktuarium. Próby chóru odbywają się w budynku Wolontariatu we wtorki od 18:30 do 21:00.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

13. Uprzejmie inforujemy, że wieża widokowa będzie zamknięta do 28.02.2018 r.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.