IV Niedziela Wielkiego Postu - 11 III 2018 r.

1. Nabożeństwa w Wielkim Poście:

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00;
• Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.
• Księża Legioniści Chrystusa oraz przewodnicy świeccy z Wystawy Całunu przy naszym sanktuarium serdecznie zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 16.00 na Drogę Krzyżową z Całunem Turyńskim. Nabożeństwo odbywa się w miejscu wystawy.

Za udział w tych nabożeństwach można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Pod chórem przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 17, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w tym roku rocznicy 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor hominis wygłosi ks. abp. Marek Jędraszewski. Cykliczne spotkania odbywają się w naszym sanktuarium w każdą 2. niedzielę miesiąca.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św., a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

5. W piątek (16.03) zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji chorych, która będzie transmitowana przez TVP Kraków. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. Józef Gubała – proboszcz parafii św. Mikołaja w Krakowie.

6. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

7. Nasz sanktuaryjny chór zaprasza do wspólnego tworzenia oprawy liturgicznej podczas Mszy św. i uroczystości w naszym Sanktuarium. Próby chóru odbywają się w budynku Wolontariatu we wtorki od 18:30 do 21:00.

8. Wspólnota En Christo zaprasza w przyszłą niedzielę (18.03) na kolejne spotkanie, które rozpocznie się Eucharystią w Kościele Dolnym o godzinie 18:15, po niej nastąpi czas uwielbienia i nauczania.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.