Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Męki Pańskiej - 25 III 2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową Męki Pańskiej na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Msza św. o godz. 12.30 zostanie poprzedzona procesją z palmami. Rozpoczęcie uroczystości przy wieży kościelnej.

2. Zapraszamy jeszcze dziś na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa z naszego Sanktuarium do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przechodząc obok Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łagiewnikach. Zachęcamy do zabrania ze sobą świec na to nabożeństwo.

3. Zachęcamy wszystkich, aby całe Święte Triduum Paschalne przeżyć w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź święta w naszym Sanktuarium od poniedziałku do środy według stałego harmonogramu, natomiast w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę porządek godzin spowiedzi znajdziemy na plakatach i na naszej stronie internetowej.

4. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. Krzyżma Świętego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, której będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski wraz z biskupami i kapłanami, jako widzialny wyraz jedności kapłanów i biskupów pomocniczych ze swoim Ordynariuszem. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone oleje, wykorzystywane przy udzielaniu Sakramentów, jak również księża odnowią swoją przysięgę wierności kapłańskiej. W Wielki Czwartek w naszym sanktuarium nie będzie Mszy św. przed południem.
 
Wieczorem tego dnia zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 z obrzędem Mandatum, której będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do miejsca osamotnienia tzw. Ciemnicy,  gdzie będzie mieć miejsce adoracja do godz. 22.00.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy. W tym dniu na pamiątkę śmierci Pana Jezusa nie sprawowana jest żadna Eucharystia. Jednak zapraszamy w tym dniu na Liturgię Godzin: Jutrznię i Godzinę Czytań o godz. 8.00. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową krużgankami naszego Sanktuarium. W tym dniu również rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Natomiast o godz. 18.00 odbędzie się Liturgia Męki Pańskiej. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00 w miejscu odosobnienia w tzw. Ciemnicy, a po Liturgii Męki Pańskiej Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego, gdzie będzie adoracja do godz. 24.00.

6. Wielka Sobota jest kolejnym dniem, w którym nie sprawuję się Eucharystii i Kościół zachęca do dalszego zachowania postu. Chrześcijanie w tym dniu trwają przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Adoracja Pana Jezusa w tym dniu od 7.30 do 18.30. O godz. 8.00 odprawimy Liturgię Godzin. Poświęcenie pokarmów odbędzie się w Kościele górnym o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13:00. Dzieci z rodzicami zapraszamy na wspólną, modlitwę przy Grobie Pańskim o godz. 11.30, a po modlitwie będzie dla nich poświęcenie pokarmów.

7. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna już Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 19.00. Nabożeństwo to rozpocznie się na placu przed Sanktuarium, gdzie odbędzie się poświęcenie ognia i zapalenie Paschału. Zachęcamy, aby na tę Liturgię przynieść ze sobą świece. Po Liturgii Wigilii Paschalnej wyruszymy w procesji Rezurekcyjnej ze Zmartwychwstałym Chrystusem wokół naszego Sanktuarium.

8. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym Sanktuarium wg porządku niedzielnego.

9. Pod chórem przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

10. Wystawa kopii Całunu Turyńskiego od Wielkiego Czwartku do Poniedziałku Wielkanocnego będzie zamknięta.

11. W środę, podobnie jak 28-ego każdego miesiąca, o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. wraz z litanią o łaskę nadziei i dar uzdrowienia przez wstawiennictwo św. Charbela. Przed Mszą św. będzie można składać imiona osób potrzebujących modlitwy, Na koniec wszyscy otrzymają namaszczenie olejem świętego.

12. Również w środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św., a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

13. Od dziś ulega zmianie czas otwarcia naszego Sanktuarium. W okresie letnim będzie ono otwarte codziennie w godz.: 7.30 – 19.00. 

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.


INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)
 
Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.
 
Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.
 
W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”
 
W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.
 
Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.
 
Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.
 
Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.