Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 1 IV 2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. „Obchód Paschy trwa przez cały okres paschalny (wielkanocny). Albowiem pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny. Co więcej, jako <Wielką Niedzielę>” (List ŚP, 100).

2. Jutro – w poniedziałek w Oktawie Wielkanocy – Msze św. według porządku niedzielnego. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

4. W pierwszy czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.19.00. Pragniemy prosić Pana Boga, aby wielu młodych miało odwagę przyjąć łaskę powołania do służby Bożej w Kościele.

5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. W ramach tegorocznych Pierwszych Piątków Małżonków podejmowana jest refleksja nad encykliką Humanae Vitae bł. Pawła VI. W czasie nabożeństwa pierwszopiątkowego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Po nabożeństwie wszystkim chętnym małżonkom będzie udzielane indywidualne  błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

6. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi  – w tym dniu szczególne nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00. Również w każdą pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.

8. W przyszłą niedzielę 8 kwietnia, na Mszy św. o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w tym roku rocznicy 40-lecia wyboru św. Jana Pawła II. Konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor Hominis wygłosi ks. dr Paweł Ptasznik. Cykliczne spotkania odbywają się w naszym sanktuarium w każdą 2. niedzielę miesiąca.

9. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

10. Nasz sanktuaryjny chór zaprasza do wspólnego tworzenia oprawy liturgicznej podczas Mszy św. i uroczystości w naszym Sanktuarium. Próby chóru odbywają się w budynku Wolontariatu we wtorki od 18:30 do 21:00.

11. Centrum Wolontariatu „Góra Dobra” zaprasza na 2. Targi Miłosierdzia, które odbędą się w Niedzielę Miłosierdzia (8 kwietnia), na terenie Centrum Jana Pawła II - na krużgankach wkoło sanktuarium. Podczas Targów można będzie zapoznać się i zaangażować w działalność dobroczynną organizacji takich jak Caritas, Polska Akcja Humanitarna, Hospicjum św. Łazarza i innych. Gościem specjalnym Targów będzie Jasiek Mela, zdobywca dwóch biegunów, prezes fundacji Poza Horyzonty. Targi potrwają od godz. 10:00 do 14:00. Zapraszamy.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.