Święto Bożego Miłosierdzia - 8 IV 2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj rozpoczyna się też 74. Tydzień Miłosierdzia.

2. Centrum Wolontariatu „Góra Dobra” zaprasza dziś od godz. 10:00 do 14:00 na 2. Targi Miłosierdzia, które odbędą się na krużgankach wkoło sanktuarium. Podczas Targów można będzie zapoznać się i zaangażować w działalność dobroczynną organizacji takich jak Caritas, Polska Akcja Humanitarna, Hospicjum św. Łazarza i innych. Gościem specjalnym Targów będzie Jasiek Mela, zdobywca dwóch biegunów, prezes fundacji Poza Horyzonty.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w tym roku rocznicy 40-lecia wyboru św. Jana Pawła II. Konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor Hominis wygłosi ks. dr Paweł Ptasznik. Cykliczne spotkania odbywają się w naszym sanktuarium w każdą 2. niedzielę miesiąca.

4. W poniedziałek (9.03) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Na Mszach św. o godz. 10.00, 12.00 i 17:00 będzie można podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.

5. Również w poniedziałek, zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jadwigi na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w Jej kaplicy przez ks. prałata Jana Dziaska.

6. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

7. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych
w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium. Msza św. zostanie poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 16.30 ofiarowaną w intencji tych zmarłych.

8. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

9. Nasz sanktuaryjny chór zaprasza do wspólnego tworzenia oprawy liturgicznej podczas Mszy św. i uroczystości w naszym Sanktuarium. Próby chóru odbywają się w budynku Wolontariatu we wtorki od 18:30 do 21:00.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.

10. Wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia „Misja EnChristo” zaprasza w przyszłą niedzielę (15.04) na wspólne przeżycie Eucharystii połączone z głoszeniem i uwielbieniem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.15 w Kościele Relikwii.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.