VI Niedziela Wielkanocna - 6 V 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• we wtorek (08.05) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej;

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

3. Również w środę (9 maja) zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jadwigi na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w Jej kaplicy przez ks. prałata Jana Dziaska.

4. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium. Msza św. zostanie poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 16.30 ofiarowaną w intencji tych zmarłych.

5. W sobotę (12.05) zapraszamy na Mszę św. o godz. 16:00, której będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz. Po Mszy św. zostaną poświęcone kolejne mozaiki w Kościele Relikwii.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 odbędzie się procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę.

7. Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w tym roku rocznicy 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor Hominis wygłosi ks. abp Wacław Depo – metropolita częstochowski.

8. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30.

9. W Niedziele wielkanocne odbywa się ewangelizacja na placu przed naszym sanktuarium od godz. 15.30 do 17.00. Św. Jan Paweł II na ŚDM w Denver powiedział: Nie bójcie się iść na ulice, aby jak apostołowie głosić Chrystusa i Dobrą Nowinę zbawienia na placach miast osiedli i wsi. Serdecznie zapraszamy!

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, szczególnie Księdzu Kardynałowi Stanisławowi życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.