Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13 V 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w poniedziałek (14.05) –święto św. Macieja apostoła;
• w środę (16.05) – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – głównego patrona Polski.

2. Dziś o godz. 17 odbędzie się, ostatnie już, spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w tym roku rocznicy 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor Hominis wygłosi podczas Mszy św. ks. abp Wacław Depo – metropolita częstochowski.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

4. W piątek 18 maja serdecznie zapraszamy na Mszę św. w 98 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, która zostanie odprawiona przez ks. kardynała Stanisława Dziwisza w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 8.00. Jednocześnie informujemy, że wspomniana Msza św. będzie transmitowana na żywo na naszej stronie internetowej: www.sanktuariumjp2.pl.

5. Kolejnym wydarzeniem upamiętniającym urodziny Jana Pawła II będzie Msza św. w piątek o godz. 17:00 transmitowana przez TVP Kraków. Przewodniczyć jej będzie ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Będzie to jednocześnie rozpoczęcie obchodów jubileuszu 40-lecia pontyfikatu Ojca Świętego.

6. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30.

7. Dziś w godz. od godz. 15.00 do 16.30 odbywa się ewangelizacja na placu przed naszym sanktuarium. Św. Jan Paweł II na ŚDM w Denver powiedział: Nie bójcie się iść na ulice, aby jak apostołowie głosić Chrystusa i Dobrą Nowinę zbawienia na placach miast osiedli i wsi. Serdecznie zapraszamy!

8. Wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia „Misja EnChristo” zaprasza w przyszłą niedzielę (20.05) na wspólne przeżycie Eucharystii połączone z głoszeniem i uwielbieniem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.15 w Kościele Relikwii.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.