Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 27 V 2018 r.

1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Kalendarz liturgiczny:
• we wtorek (29.05) – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
• w czwartek (31.05) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Ks. abp Marek Jędraszewski zaprasza w tym dniu na Procesję Bożego Ciała z Katedry Wawelskiej na Rynek Główny. W naszym Sanktuarium porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, odbędzie się w naszym Sanktuarium Procesja Bożego Ciała wokół Kościoła, do czterech ołtarzy. Mszy św. przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz. Zapraszamy na to nabożeństwo Was wszystkich i prosimy dzieci, aby podczas procesji sypały kwiaty. Przez cały okres Oktawy Bożego Ciała, po Mszy św. o godz. 8:00 będzie w Kaplicy Kapłańskiej możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, a po Mszach św. wieczornych odbywać się będzie Procesja z Najświętszym Sakramentem krużgankami wokół Kościoła Relikwii, zaś w przyszły czwartek na zakończenie Oktawy odbędzie się Procesja Eucharystyczna krużgankami do czterech ołtarzy. W dniu Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej;
• w piątek (1.06) – wspomnienie św. Justyna, męczennika.

3. Zapraszamy jeszcze przez kilka dni do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30.

4. W poniedziałek, podobnie jak 28-ego każdego miesiąca, o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. wraz z litanią o łaskę nadziei i dar uzdrowienia przez wstawiennictwo św. Charbela. Przed Mszą św. będzie można składać imiona osób potrzebujących modlitwy.

5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

6. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. W ramach tegorocznych Pierwszych Piątków Małżonków podejmowana jest refleksja nad encykliką Humanae Vitae bł. Pawła VI. W czasie nabożeństwa pierwszopiątkowego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Po nabożeństwie wszystkim chętnym małżonkom będzie udzielane indywidualne  błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi  – w tym dniu szczególne nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00. Również w każdą pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.