IX Niedziela Zwykła - 3 VI 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w piątek (8.06) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
• w piątek (9.06) – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są przez cały miesiąc w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

4. W czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.19.00. Pragniemy prosić Pana Boga, aby wielu młodych miało odwagę przyjąć łaskę powołania do służby Bożej w Kościele.

5. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium. Msza św. zostanie poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 16.30 ofiarowaną w intencji tych zmarłych.

6. W sobotę (9 czerwca) o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium będzie sprawowana Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej odbędzie się nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie. Eucharystii i nabożeństwu przewodniczy ks. Jan Reczek.

7. Również w sobotę zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jadwigi na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w Jej kaplicy.

8. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” zapraszają 17 czerwca 2018 w godzinach od 12:00 do 15:00 na Piknik Rodzinny na terenie zielonym przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. W programie: straż pożarna, policja, maltańska służba medyczna, malowanie twarzy, bańki mydlane, występ chóru rodzinnego prowadzonego przez Magdę Steczkowską, widowisko teatralno-muzyczne dla całych rodzin, loteria fantowa, wiele konkursów i atrakcji dla całych rodzin.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.