XI Niedziela Zwykła - 17 VI 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w czwartek (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są przez cały miesiąc w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30.

3. W środę 20 czerwca obchodzimy wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego i dzień repatrianta. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczcić Boga przez jego wstawiennictwo na Mszę św. o godz. 17:00

4. W środę zapraszamy również na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

5. W piątek (22 czerwca) zapraszamy na Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana, a po niej wyruszy Procesja Światła.

6. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” zapraszają dziś w godzinach od 12:00 do 15:00 na Piknik Rodzinny na terenie zielonym przy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

7. Również dziś wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia „Misja EnChristo” zaprasza na wspólne przeżycie Eucharystii połączone z głoszeniem i uwielbieniem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.15 w Kościele Relikwii.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.