Uroczystość św. Jana Chrzciciela - 24 VI 2018 r.

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Pamiętamy jednocześnie, że św. Jan Chrzciciel jest Patronem naszego Księdza Kustosza prałata Jana Kabzińskiego. Z tej racji pragniemy wyrazić czcigodnemu ks. Kustoszowi wdzięczność za trud posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie i życzymy prawdziwej, apostolskiej odwagi, oraz pokornej zgody na Boże plany. Niech Pan serc ludzkich – Jezus Chrystus - będzie źródłem siły i radości z wykonywanej przez Księdza służby w Winnicy Pańskiej. Życzymy Ci, drogi Księże Kustoszu, aby dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego.

Składając życzenia imieninowe i mając na uwadze decyzję abp. Marka Jędraszewskiego, pragniemy jednocześnie podziękować Ci za te wszystkie lata które spędziłeś tu razem z nami troszcząc się o ten „Dom Świętego”, Dom Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie. Jak mówił w piątek do dziennikarzy ks. bp. Guzdek: „Przed ośmiu laty w tym miejscu, w którym stoimy był śmietnik – zlewnia odpadów dawnej fabryki Solvay, dziś są nowe obiekty i przestrzeń dla ludzi wierzących, którzy chcą oddać cześć Janowi Pawłowi II i przez jego wstawiennictwo wypraszać potrzebne dla siebie łaski”. Wykonawcą tego dzieła jesteś Ty, drogi nasz Księże Prałacie. Bóg zapłać za wszystko i Szczęść Boże!!!

2. Kalendarz liturgiczny:
• w czwartek (28.06) – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
• w piątek (29.06) – Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są przez cały miesiąc w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

5. W czwartek, podobnie jak 28-ego każdego miesiąca, o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. wraz z litanią o łaskę nadziei i dar uzdrowienia przez wstawiennictwo św. Charbela. Przed Mszą św. będzie można składać imiona osób potrzebujących modlitwy.

6. Informujemy, iż zgodnie z decyzją metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego, ks. Prałat Jan Kabziński został odwołany z funkcji kustosza Sanktuarium św. Jana Pawła II, nadal jednak pozostanie prezesem Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Nowym rektorem Sanktuarium od 1 lipca 2018 r. będzie ks. mgr Mateusz Hosaja.

Również swoją pracę w sanktuarium kończy ks. Dariusz Guziak. Uroczyście podziękujemy mu za jego posługę w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:00, którą odprawi dla nas już jako proboszcz, bowiem z dniem 1 lipca br. ks. abp Marek Jędraszewski mianował ks. Dariusza – proboszczem Parafii Św. Krzyża w Krakowie. Serdecznie dziękujemy księżom Janowi i Dariuszowi za posługę w naszym sanktuarium i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa św. Jana Pawła II w wypełnianiu nowych zadań, do których zostali powołani.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.