XVI Niedziela Zwykła - 22 VII 2018 r.

1.Kalendarz liturgiczny:
•w poniedziałek (23.07) – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
•we wtorek (24.07) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
•w środę (25.07) – święto św. Jakuba, apostoła. Także w tym dniu kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych;
•w czwartek (26.07) – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

2.Zapraszamy dziś na Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana, a po niej wyruszy Procesja Światła.

3.W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

4.W sobotę, podobnie jak 28-ego każdego miesiąca, o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. wraz z litanią o łaskę nadziei i dar uzdrowienia przez wstawiennictwo św. Charbela. Przed Mszą św. będzie można składać imiona osób potrzebujących modlitwy.

5.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.