XVII Niedziela Zwykła - 29 VII 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

•we wtorek (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
•w środę (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
•w sobotę (4.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

2.W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

3.W pierwszy czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.19.00. Pragniemy prosić Pana Boga, aby wielu młodych miało odwagę przyjąć łaskę powołania do służby Bożej w Kościele.

4.W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. W ramach tegorocznych Pierwszych Piątków Małżonków podejmowana jest refleksja nad encykliką Humanae Vitae bł. Pawła VI. W czasie nabożeństwa pierwszopiątkowego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Po nabożeństwie wszystkim chętnym małżonkom będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5.W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi – w tym dniu szczególne nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00. Również w każdą pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.