XIX Niedziela Zwykła - 12 VIII 2018 r.

1.Kalendarz liturgiczny:
•w poniedziałek (13.08) – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
•we wtorek (14.08) – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika;
•w środę (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – jest to święto obowiązkowe; Msze święte w naszym Sanktuarium będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. zostaną poświęcone zioła i kwiaty;
•w piątek (17.08) – święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej.

2.W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św., a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

3.W piątek (17 sierpnia) zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji chorych, która będzie transmitowana przez TVP Kraków. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Franciszek Gruszka – proboszcz par. p.w. św. Jana Pawła II w Krakowie na Ruczaju.

4.Siostra Terezja zaprasza po mszy świętej na wystawę z oprowadzaniem "Mozaik ze szkoły ewangelizacyjnej z Danii", a na niej nowość Mozaika – Ikona AMEN. Wystawa znajduje się w kościele dolnym naszego Sanktuarium obok Kaplicy Kapłańskiej.

5.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.