XXIV Niedziela Zwykła - 16 IX 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• we wtorek (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
• w środę (19.09) – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
• w piątek (21.09) –święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
• w sobotę (22.09) – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy;

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

3. W piątek (21.09.) zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji chorych, która będzie transmitowana przez TVP Kraków. Mszy będzie przewodniczył ks. Karol Szałas – proboszcz parafii p.w. św. Jana Pawła II w Krzeszowicach.

4. W sobotę 22.09. zmiana godziny rozpoczęcia wieczornej mszy świętej z 17.00 na 16.30. W tym dniu, nieco inaczej niż zwykle, będziemy świętować nasze comiesięczne nabożeństwo. W naszym Sanktuarium odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Krakowskiej pod hasłem „Nadaj życiu smak!”. W programie całodniowego święta młodzieży zaplanowane są modlitwa, warsztaty, koncerty, konferencje oraz Targi Wspólnot. Punktem centralnym będzie Msza św. pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego o godz. 16.30 a po niej konferencja, którą wygłosi ks. Wojciech Węgrzyniak. Spotkanie zakończy się blokiem „Radujcie się”. Na placu przed Sanktuarium wystąpią Siewcy Lednicy, zespół niemaGOtu i Wodzireje z Krakowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

5. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych i grających na różnych instrumentach.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.