XXV Niedziela Zwykła - 23 IX 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• wtorek (25.09) – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana;
• środa (26.09) – wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, kapłana;
• czwartek (27.09) – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
• piątek (28.09) – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
• sobota (29.09) – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

3. We czwartek (27.09) będziemy przeżywać trzecią rocznicę beatyfikacji bł. Matki Klary Szczęsnej. Mszy św. dziękczynnej sprawowanej o godz. 17.00 w Górnym Kościele naszego Sanktuarium będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

4. Wszystkich czcicieli św. Charbela zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo przy Jego relikwiach. W piątek – jak każdego 28. dnia miesiąca – o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Charbela, a po Eucharystii będziemy wzywać wstawiennictwa świętego mnicha z Libanu.

5. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych i grających na różnych instrumentach.

6. Serdecznie zapraszamy ministrantów i lektorów do posługi w naszym Sanktuarium. Spotkanie organizacyjne w najbliższy wtorek o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę, po każdej mszy świętej, wolontariusze hospicjum z Kurdwanowa, będą kwestować na rzecz swoich podopiecznych. Hospicjum to posługuje osobom nieuleczalnie chorym, za wszelkie wsparcie im udzielone składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.