XXVI Niedziela Zwykła - 30 IX 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• wtorek (2.10) – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.;
• czwartek (4.10) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
• piątek (5.10) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
• sobota (7.10) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-czwartek, I-piątek i I-sobotę miesiąca.
• w I-czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne
• w I-piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, na Mszy św. wieczornej odmówimy Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu;
• w I-sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi – w tym dniu szczególne nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00. Również w każdą pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.

4. W ramach tegorocznych Pierwszych Piątków Małżonków zapraszamy 5 października na Eucharystię o godz. 17.00 w Kościele Relikwii. W czasie kazania podejmowana jest refleksja nad Encykliką Humanae Vitae bł. Pawła VI. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Wcześniej istnieje możliwość modlitwy osobistej i adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszym Sanktuarium będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. W czasie nabożeństw będziemy modlić się szczególnie za Ojca św., za dzieci i młodzież – o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych.

6. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych i grających na różnych instrumentach.

7. Nasz sanktuaryjny chór zaprasza do wspólnego tworzenia oprawy liturgicznej podczas Mszy św. i uroczystości w naszym Sanktuarium. Próby chóru odbywają się w budynku Wolontariatu. Najbliższa próba i zapisy do chóru we wtorek 2 października o godz. 19:00.

8. Dzisiaj, po każdej mszy świętej, wolontariusze hospicjum z Kurdwanowa, będą kwestować na rzecz swoich podopiecznych. Hospicjum to posługuje osobom nieuleczalnie chorym, za wszelkie wsparcie im udzielone składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.