XXVII Niedziela Zwykła - 7 X 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• wtorek (9.10) – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
• sobota (13.10) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszym Sanktuarium odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. W czasie nabożeństw będziemy modlić się szczególnie za Ojca św., za dzieci i młodzież – o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych.
3. We wtorek (9.10.) zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jadwigi na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w Jej kaplicy.
4. W środę (10.10.) zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.
5. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych
w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium. Ze względu na miesiąc październik wyjątkowo modlitwa różańcowa za zmarłych w czasie nabożeństwa po Mszy św.
6. Ważne ogłoszenie - w przyszłą niedzielę (14.10.) zmiana godzin Mszy św. z 11.00 na 10:30 oraz 12.30 na 13.00. Z racji XVIII Dnia Papieskiego przeżywanego w całej Polsce pod hasłem; „Promieniowanie ojcostwa” 14. października o godz. 13.00 w naszym Sanktuarium Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi mszę św. w intencji Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Msza św. będzie transmitowana przez telewizję Polonia. Przed Sanktuarium będą zbierane ofiary na Fundację, czyli żywy pomnik św. Jana Pawła II przez krakowskich stypendystów. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. W każdą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas.
8. Zbliża się 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w Rzymie. Uroczystości z tym związane będą celebrowane w naszym Sanktuarium od 16-22 października. Szczegółowy program jest dostępny na naszej stronie internetowej.
9. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II zaprasza na warsztaty kolejnej już edycji Akademii Rodzinnej, które odbędą się w przyszłą niedzielę, (14.10.), o godz. 12.00 w Białej Sali.
10. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. W związku z tym w zakrystii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne.
• W wypominkach jednorazowych modlimy się za zmarłych przez cały miesiąc listopad podczas modlitwy różańcowej o godz. 16.30.
• W wypominkach rocznych modlimy się za nich przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7.45 oraz w drugi piątek miesiąca modlitwą różańcową o godz. 16.30, a następnie na Mszy św. o godz. 17:00 odprawianej w ich intencji.
11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.