XXXI Niedziela Zwykła - 4 XI 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

• w piątek (9.11) – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
• w sobotę (10.11) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
• w niedzielę (11.11) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

2. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych. W intencji tych zmarłych będziemy się modlić do końca listopada podczas Różańca po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Natomiast w wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7:45, a także w drugi piątek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 17:00 sprawowanej w ich intencji.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

4. Skauci Europy działający przy naszym Sanktuarium zapraszają na wspólne świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada po Mszy Świętej o godzinie 17:00, zapraszamy wszystkich do Białej Sali na śpiewanie pieśni patriotycznych oraz słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

5. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas.

6. W następną niedzielę, 11 listopada, w naszym Sanktuarium odprawimy Msze sw. w intencji Ojczyzny, dziękując za dar 100. rocznicy odsykania niepodległości.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II – w dni powszednie po każdej Mszy św., w niedzielę o godz. 12.00.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym w kościele.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.