XXXIII Niedziela Zwykła - 18 XI 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• obchodzimy dziś 2. Światowy Dzień Ubogich;
• w poniedziałek (19.11.) – wspomnienie błogosławionej Salomei, zakonnicy;
• we wtorek (20.11) – wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana;
• w środę (21.11) – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
• w czwartek (22.11) – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
• w sobotę (24.11) – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.
3. W czwartek (22.11) zapraszamy na Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana, a po niej nabożeństwo ku czci naszego świętego patrona.
4. W sobotę (24.11) o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium będzie sprawowana Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej odbędzie się nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie. Eucharystii i nabożeństwu przewodniczy ks. Jan Reczek.
5. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas.
6. Wspólnota En Christo zaprasza dzisiaj na spotkanie, które rozpocznie się Eucharystią w Kościele Dolnym o godzinie 14:30, po niej nastąpi czas uwielbienia i nauczania. Podczas nauczania będzie zorganizowana opieka i zajęcia dla dzieci.
7. Ksiądz abp Marek Jędraszewski w liście na 2. Światowy Dzień Ubogich skierował do nas słowa „kieruję prośbę o wsparcie organizacji ŚDU w naszej Archidiecezji w sam Światowy Dzień Ubogich, (…) które pozwoli na pomoc potrzebującym braciom.” Na ten apel naszego Ordynariusza możemy odpowiedzieć składając dziś ofiarę do puszek przy wyjściu ze świątyni. Wolontariat w przeprowadzeniu zbiórki podjęło Rycerstwo Jana Pawła II, za co z serca w imieniu naszego Sanktuarium rycerzom dziękujemy.
8. Przypominamy, że listopadowa modlitwa różańcowa za zmarłych wypominanych w naszym sanktuarium jest odprawiana codziennie po mszy świętej o godz. 17.00, z wyjątkiem niedzieli; wtedy różaniec odmawiany jest o godz. 16.30.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
10. Dzisiaj po każdej mszy świętej, któtkie słowo kierują do nas katechiści ze wspólnoty neokatechumenalnej.