XXXIV Niedziela Zwykła - 25 XI 2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj 34. niedzielę zwykłą – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Kalendarz liturgiczny:
• w piątek (30.11) – święto św. Andrzeja Apostoła.

3. We środę (28 listopada) wszystkich czcicieli św. Charbela zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. ku jego czci, a po niej specjalne nabożeństwo za jego wstawiennictwem. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w tym dniu będzie wyjątkowo o godz. 16.30.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-sobotę miesiąca. Niepokalane Serce Maryi uczcimy przez nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00. Również w każdą pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.

5. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas.

6. W ubiegłą niedzielę odpowiadając na apel abp Marka Jędraszewskiego o ofiarę „do skarbon i puszek wolontariuszy (…), która zostanie przeznaczona na pomoc z okazji Święta Ubogich.” zebraliśmy ofiarę w kwocie 8.852 zł, 37 groszy 5 euro i 10 dolarów. Powyższa kwota została rozdysponowana na następujące cele:
• na organizację kolejnej edycji Światowego Dnia Ubogich – 4.000 zł
• pozostałą kwotę zaś przekażemy Caritas Archidiecezji Krakowskiej na wsparcie konkretnej rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej (4.852,37 zł 5 euro i 10 dolarów).
Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom z serca dziękujemy.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.