I Niedziela Adwentu - 2 XII 2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj 1. Niedzielę Adwentu. „Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez który wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa, kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.

2. Kalendarz liturgiczny:
• w poniedziałek (3.12) – wspomnienie świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera;
• w piątek (7.12) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
• w sobotę (8.12) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;

3. Przez okres Adwentu będziemy odprawiać w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP – Roraty – w dni powszednie o godz. 8.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-czwartek i I-piątek miesiąca.
• w I-czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne
• w I-piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa – podczas Mszy św. wieczornej odmówimy Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu;

6. W ramach tegorocznych Pierwszych Piątków Małżonków zapraszamy 7 grudnia na Eucharystię o godz. 17.00 w Kościele Relikwii. W czasie kazania podejmowana jest refleksja nad Encykliką Humanae Vitae św. Pawła VI. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Wcześniej istnieje możliwość modlitwy osobistej i adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas.

8. W zakrystii można nabyć opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Caritas po raz 24. rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych w Polsce płonie świeca Caritas.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.