IV Niedziela Adwentu - 23 XII 2018 r.

1.Kalendarz liturgiczny:
•w poniedziałek (24.12) – Wigilia Narodzenia Pańskiego;
•we wtorek (25.12) – uroczystość Narodzenia Pańskiego;
•w środę (26.12) – święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika;
•we czwartek (27.12) – święto świętego Jana, apostoła i ewangelisty;
•w piątek (28.12) – święto Świętych Młodzianków, męczenników;
2.Z serca dziękujemy ks. Andrzejowi Kamińskiemu – dyrektorowi Caritas Archidiecezji Krakowskiej, za celebrowanie mszy w intencji chorych i cierpiących transmitowanej przez telewizję w miniony piątek i wygłoszone do nas słowo.
3.W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza święta, a po niej nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.
4.Wszystkich czcicieli św. Charbela zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo przy Jego relikwiach. W piątek – jak każdego 28. dnia miesiąca – o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji czcicieli św. Charbela, a po Eucharystii będziemy wzywać wstawiennictwa świętego mnicha z Libanu.
5.W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.30 do naszej świątyni.
6.W zakrystii są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny, za które złożona ofiara jest konkretną pomocą udzielaną dzieciom potrzebującym materialnego wsparcia oraz poświęcone opłatki będące wyrazem naszego pojednania i życzliwości wobec najbliższych.
7.Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty jeszcze dziś do godziny 13.00 oraz od 15.00 do 18.00. W Wigilie spowiadamy od godziny 7.30 do 12.30.
8.Tradycyjną pasterką o północy w Boże Narodzenie odprawi Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Dziwisz, porządek mszy świętych w Boże Narodzenie i św. Szczepana jak w każdą niedzielę.
9.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, a wszystkim życzymy dobrego spotkania z bliskimi przy wigilijnym stole oraz błogosławieństwa Bożej dzieciny.