Niedziela Świętej Rodziny - 30 XII 2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
•przeżywamy dzisiaj święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
•poniedziałek (31.12.) wspomnienie św. Sylwestra, papieża; jest to zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Na godz. 16.30 zapraszamy na uroczyste nieszpory z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym, a następnie na Mszę św. o godz. 17.00 na zakończenie starego roku.
•wtorek (1.01.) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. według porządku niedzielnego.
•środa (2.01.) – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
•sobota (5.01.) o godz. 10.00 w Katedrze Wawelskiej – święcenia biskupie ks. prof. Janusza Mastalskiego. Otoczmy modlitwą jego oraz całą naszą archidiecezję.
•niedziela (6.01.) Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy kredę i kadzidło. Można je dziś nabyć w zakrystii oraz pod chórem przy wyjściu z kościoła. Składka na tacę w święto Trzech Króli przeznaczona jest na misje.

2. W środę (2.01.) zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

3. W pierwszy czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Eucharystii będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Pragniemy prosić Pana Boga, aby wielu młodych miało odwagę przyjąć łaskę powołania do służby Bożej w Kościele.

4. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa pierwszopiątkowego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Po nabożeństwie wszystkim chętnym małżonkom będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5. W pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.

6. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.30 do naszego Sanktuarium.

7. Sanktuarium organizuje zimowy wyjazd dla młodzieży w dniach 22-27 stycznia w Rajczy. Szczegóły na stronie internetowej i u ks. Dariusza.

8. W przyszłą niedzielę, tj. 6 stycznia po Mszy świętej o godz. 12.30, będzie miał miejsce koncert Bożonarodzeniowy, którego wykonawcami będą: Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Krakowie, Chór Krakowska Młoda Filharmonia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, kwartet smyczkowy oraz soliści obydwu chórów pod dyrekcją Marka Kluzy. W programie koncertu: polskie kolędy i pastorałki. Serdecznie zapraszamy.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

10. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Po Mszy Świętej zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo małym dzieciom i ich rodzicom.