Uroczystość Objawienia Pańskiego A.D. 2019

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywaną w tradycji Trzech Króli. Na każdej Mszy św. błogosławimy kredę i kadzidło. Kredą naznaczamy odrzwia naszych domów i mieszkań, a woń kadzidła symbolizuje nasze modlitwy wznoszące się do Boga. Kredę i kadzidło można dziś nabyć w zakrystii oraz pod chórem przy wyjściu z kościoła. Składka na tacę przeznaczona jest na misje.

2.Dziękujemy „Fundacji Aniołów Miłosierdzia” za przekazanie do naszego Sanktuarium przepięknej monstrancji Lumen Gentium – Światłość Narodów, która jest darem wdzięczności za 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Od dzisiaj rozpoczynamy całodniową adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja ta będzie każdego dnia od godz. 7.30 do 18.00 w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 12.30, będzie miał miejsce koncert Bożonarodzeniowy, którego wykonawcami będą: Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Krakowie, Chór Krakowska Młoda Filharmonia Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, kwartet smyczkowy oraz soliści obydwu chórów pod dyrekcją Marka Kluzy. W programie koncertu: polskie kolędy i pastorałki. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę (13 stycznia) również po mszy świętej o godz. 12:30 odbędzie się koncert podczas którego wystąpią Kamil Frąś oraz Monika Błokowska. W programie utwory na organy i flet m.in.: Bacha, Sawy, Nowowiejskiego. Serdecznie zapraszamy.

5. W środę (09.01.) zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

6. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych
w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium. Po Mszy św. odmówimy modlitwę różańcową ofiarowaną w intencji tych zmarłych.

7. W ubiegłym roku w naszym Sanktuarium udzielono 76 chrztów, 42 śluby oraz rozdano 128.000 komunii świętej.

8. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.30 do naszego Sanktuarium.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.