III Niedziela Wielkiego Postu - 24 III 2019 r.

1. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00.
• Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. wieczornej.
• Księża Legioniści Chrystusa oraz przewodnicy świeccy z Wystawy Całunu przy naszym sanktuarium serdecznie zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 16.00 na Drogę Krzyżową z Całunem Turyńskim. Nabożeństwo odbywa się w górnym kościele.

Za udział w tych nabożeństwach można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne w naszym Sanktuarium, które kontynuować będziemy jeszcze w przyszłą niedzielę.

3. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Deklaracje duchowej adopcji można składać w czasie Mszy św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św., a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

5. W czasie Wielkiego Postu trwa w naszej diecezji pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych. W czwartek – 28 marca – kościołem stacyjnym będzie nasze Sanktuarium. O godz. 17.00 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Jana Szkodonia, a po mszy nabożeństwo ku czci św. Szarbela. Serdecznie zapraszamy.

6. W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Zebrane ofiary wspierają działalność charytatywną Caritas.

7. Instytut Dialogu Międzykulturowego zaprasza do wzięcia udziału w rodzinnej grze terenowej w ramach Akademii Rodzinnej, która odbędzie się na terenach wokół Sanktuarium 14 kwietnia 2019 roku. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Więcej szczegółów na stronie Instytutu www.idmjp2.pl

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.