V Niedziela Wielkiego Postu - 7 IV 2019 r.

1. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00;
• Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. wieczornej;
• Księża Legioniści Chrystusa oraz przewodnicy świeccy z Wystawy Całunu przy naszym sanktuarium serdecznie zapraszają w każdą sobotę Wielkiego Postu o godz. 16.00 na Drogę Krzyżową z Całunem Turyńskim.

Za udział w tych nabożeństwach można dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

2. Przy sutannie św. Jana Pawła II, w kaplicy bocznej znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św., a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

4. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową - Męki Pańskiej. W tym dniu na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm, a Msza św. o godz. 12.30 zostanie poprzedzona procesją z palmami. Procesja rozpocznie się przy pomniku Jana Pawła II przed głównym wejściem. Uroczystej procesji będzie przewodniczył Stanisław kard. Dziwisz.

5. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium. Po mszy św. modlitwa różańcowa ofiarowana w intencji tych zmarłych.

6. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży przygotowaną przez nasze Sanktuarium. Każdy z wyjazdów prowadzi jeden z naszych duszpasterzy i organizowany jest zgodnie z wszystkimi zasadami bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży. Nasze obozy to połączenie wypoczynku, dobrej zabawy, odkrywania pasji z formacją i warsztatami edukacyjnymi. Więcej informacji z zakrystii i stronie internetowej.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.