Niedziela Męki Pańskiej - 14 IV 2019 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 17.00 zapraszamy na Koncert Pieśni Pasyjnej "O crux, ave!" chóru Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II "Psalmodia". Wstęp wolny. Po koncercie możliwość nabycia płyt.

2. Zachęcamy wszystkich, aby Święte Triduum Paschalne przeżyć w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź święta w naszym Sanktuarium od poniedziałku do środy według stałego harmonogramu, natomiast przez Triduum porządek godzin spowiedzi znajdziemy na stronie internetowej.

3. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. Krzyżma Świętego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, której będzie przewodniczył Abp Marek Jędraszewski wraz z biskupami i kapłanami. Podczas Mszy zostaną poświęcone oleje, wykorzystywane przy udzielaniu Sakramentów. W Wielki Czwartek nie odprawia się Mszy św. przed południem.
Wieczorem tego dnia zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tzw. Ciemnicy, gdzie będzie mieć miejsce adoracja do godz. 22.00.

4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu nie sprawowana jest żadna Eucharystia. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 18.00. Po Liturgii Męki Pańskiej Najświętszy Sakrament przeniesiemy do Grobu Pańskiego, gdzie będzie adoracja do godz. 24.00.

5. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w tym dniu od 7.30 do 18.30. Poświęcenie pokarmów odbędzie się w Kościele górnym o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 13:00. Wigilia Paschalna o godz. 19.00. Nabożeństwo rozpocznie się na placu przed Sanktuarium. Zachęcamy, aby na tę Liturgię przynieść ze sobą świece. Po Liturgii wyruszymy w procesji Rezurekcyjnej wokół Sanktuarium. Triduum przewodniczył będzie Stanisław kard. Dziwisz.

6. Z racji na przeżywane Triuduum, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy NSPJ trwała będzie do środy włącznie i powróci w Niedzielę Wielkanocną.

7. Przy sutannie św. Jana Pawła II, w kaplicy bocznej znajduje się skarbona, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św., a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

9. Baranki na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie działalności naszej „Caritas”.

10. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży przygotowaną przez nasze Sanktuarium. Więcej informacji z zakrystii i stronie internetowej.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.