Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28 IV 2019

Kalendarz liturgiczny:
• W poniedziałek (29.04.) świętej Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy.
• We wtorek (30.04.) uroczystość św. Wojciecha BM – głównego patrona Polski.
• We środę (01.05.) wspomnienie Józefa robotnika.
• W czwartek (02.05) dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.
• W piątek (03.05.) uroczystość NMP Królowej Polski – msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym. Jest to także pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień w Kaplicy NSPJ.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj rozpoczyna się też 76. Tydzień Miłosierdzia.

2. Centrum Wolontariatu „Góra Dobra” zaprasza dziś od godz. 10:00 do 15:00 na 3. Targi Miłosierdzia, które odbędą się na krużgankach wokół sanktuarium. Podczas Targów można będzie zapoznać się i zaangażować w działalność dobroczynną organizacji takich jak Caritas, Polska Akcja Humanitarna, Hospicjum św. Łazarza i innych.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 17 modlić się będziemy za wszystkich czcicieli św. Charbela. Po mszy świętej zapraszamy do udziału w nabożeństwie ku jego czci.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.