III Niedziela Wielkanocna - 5.05.2019 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• W poniedziałek (06.05) – śś. App. Filipa i Jakuba
• W środę (08.05) – uroczystość św. Stanisława BM, w tym dniu szczególnie pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego księdza kard. Stanisława Dziwisza oraz alumnów WSD AK, którzy w tym dniu przyjmą święcenia diakonatu w katedrze na Wawelu.

2. Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na tradycyjną procesję ku czci św. Stanisława w najbliższą niedzielę. Uroczystości rozpoczną się w katedrze na Wawelu o godz. 8.30.

3. Przeżywamy miesiąc maj – nabożeństwa z litanią loretańską odprawiane są codziennie po mszy świętej wieczornej, natomiast w niedzielę nabożeństwo odprawiane jest o godz. 16.30.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św., podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można składać w zakrystii.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Różaniec z wypominkami o 16.30, a następnie msza święta w ich intencji.

6. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wakacyjną dla dzieci i młodzieży przygotowaną przez nasze Sanktuarium. Więcej informacji w zakrystii, na stronie internetowej oraz na ulotkach i plakatach przy wyjściu z kościoła.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.