VI Niedziela Wielkanocna - 26 V 2019 r.

• Dzisiaj przeżywamy Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II na każdy dzień.
1. Przeżywamy miesiąc maj – nabożeństwa z litanią loretańską odprawiane są codziennie po mszy świętej wieczornej, natomiast w niedzielę nabożeństwo odprawiane jest o godz. 16.30.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się koncert organowy studentów Akademii Muzycznej w Krakowie.

3. Wszystkich czcicieli św. Charbela zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo przy Jego relikwiach. We wtorek – jak każdego 28. dnia miesiąca – o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Charbela, a po Eucharystii będziemy wzywać wstawiennictwa świętego mnicha z Libanu.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-sobotę miesiąca czcząc Niepokalane Serce Maryi – w tym dniu szczególne nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00. Również w każdą pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.

5. W sobotę, 8 czerwca, o godz. 20.00, ks. Kardynał poświęci kaplice w przejściu za ołtarzem, zbudowane na wzór Groty Zwiastowania, Narodzenia oraz Grobu Bożego w Ziemi Świętej. Po poświęceniu odbędzie się czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zaproszenia na te wydarzenia będą do odebrania w następną niedzielę po mszach świętych.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.