Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31 V 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek (1.06) - Święto Matki Kościoła
• Środa (3.06) - śś. Karola Lwangi i Towarzyszy
• Czwartek (4.06) - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
• Niedziela (7.06) - Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Zgodnie z najnowszymi przepisami, w kościele nie obowiązuje limit wiernych w przeliczeniu na powierzchnię świątyni, jednak pozostaję obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

2. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odprawiane są po mszy świętej o godz. 17:00, a w niedzielę o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy do udziału oraz indywidualnej modlitwy.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-czwartek, I-piątek i I-sobotę miesiąca.
• w I-czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne
• w I piątek zapraszamy na Pierwsze Piątki Małżonków. Msza św. rozpocznie się o godz. 19.00 w Górnym Kościele, a po niej nabożeństwo, w czasie którego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Na zakończenie będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
• w I-sobotę medytacja Maryjna po mszy świętej o godz. 12.00

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, w sposób szczególny naszą modlitwą otaczamy wszystkie dzieci z okazji ich święta.