Trójcy Przenajświętszej - 7 VI 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (8.06) - św. Jadwigi Królowej
• Czwartek (11.06) - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (msze święte jak w niedzielę)
• Sobota (13.06) - św. Antoniego z Padwy

1. Procesja do czterech ołtarzy wokół Sanktuarium w Uroczystość Bożego Ciała tradycyjnie po Mszy Świętej o 17:00.

2. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odprawiane są po mszy świętej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do udziału oraz indywidualnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę motocykliści z grupy "Pasja i Wiara" będą obchodzić w naszym Sanktuarium 10. lecie swojego istnienia podczas mszy świętej o godz. 12:30.

4. Również w przyszłą niedzielę msza święta z godz. 17:00 odprawiona będzie o godz. 16:00 w ramach spotkania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

5. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego w naszym Sanktuarium. Chętnych zapraszamy przed każdą Mszą Świętą do zakrystii.

6. W roku 100. lecia urodzin Jana Pawła II za nawiedzenie Sanktuarium, modlitwę przy relikwiach i spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać odpust zupełny.

7. Codziennie w dni powszednie po każdej Eucharystii modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II polecając Bogu prośby powierzone przez pielgrzymów. Zachęcamy aby swoje modlitwy składać w dolnym Kościele przy ołtarzu relikwii.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

9. Z okazji 100 lecia urodzin św. Jana Pawła II do renowacji oddaliśmy monstrancję wykonaną przez bezdomnych ze wspólnoty Emaus na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Mierzy prawie 2 metry, a jej projekt nawiązuje do dwóch promieni miłosierdzia, oznaczających łaskę, która oczyszcza i rozpala. Służyła do adoracji w czasie ŚDM, od teraz będzie służyła modlitwie naszej wspólnocie - szczególnie w czasie nabożeństwa Getsemani.