XI Niedziela Zwykła - 14 VI 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Środa (17.06) - św. Alberta Chmielowskiego
• Piątek (19.06) - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
• Sobota (20.06) - Niepokalanego Serca Maryi

1. Dzisiaj o godz. 16.00 polscy biskupi odprawią uroczystą Mszę św. w naszym Sanktuarium w czasie której Słowo Boże wygłosi wieloletni osobisty papieski sekretarz kard. Stanisław Dziwisz. Następnie o godz. 19:00 odbędzie się w naszym Sanktuarium koncert w którym wystąpią muzycy Vienna Morphing Orchestra pod dyrekcją Tomasza Wabnica. Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie 100. rocznicy urodzin naszego Patrona.

2. W najbliższą niedzielę (21 czerwca) do naszego Sanktuarium zapraszamy wszystkich, którzy w modlitwie chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00. Następnie o godz. 19:00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, podejmiemy modlitwę za osoby zranione wykorzystaniem seksualnym we wspólnocie Kościoła. Po modlitwie odbędzie się spotkanie w formie pytań i odpowiedzi z panią Ewą Kusz, psychologiem. Modlitwa za Zranionych w Kościele jest inicjatywą świeckich katolików z Krakowa, którzy chcą poprzez obecność i modlitwę dać wyraz solidarności z osobami wykorzystanymi.

3. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odprawiane są po mszy świętej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do udziału oraz indywidualnej modlitwy.

4. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego w naszym Sanktuarium. Chętnych zapraszamy przed każdą Mszą Świętą do zakrystii.

5. W roku 100. lecia urodzin Jana Pawła II za nawiedzenie Sanktuarium, modlitwę przy relikwiach i spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać odpust zupełny.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.