XII Niedziela Zwykła - 21 VI 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Środa (24.06) - Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

1. Dzisiaj do naszego Sanktuarium zapraszamy wszystkich, którzy w modlitwie chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00. Następnie o godz. 19:00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, podejmiemy modlitwę za osoby zranione wykorzystaniem seksualnym we wspólnocie Kościoła. Po modlitwie odbędzie się spotkanie w formie pytań i odpowiedzi z panią Ewą Kusz, psychologiem. Modlitwa za Zranionych w Kościele jest inicjatywą świeckich katolików z Krakowa, którzy chcą poprzez obecność i modlitwę dać wyraz solidarności z osobami wykorzystanymi.

2. Zapraszamy na niezwykły, międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Jego Eminencji Księdza Kardynała Timothy Dolana, Arcybiskupa Nowego Jorku, Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza oraz Pana Adriana Kubickiego, Konsula Generalnego Rzeczypospolitej w Nowym Jorku. W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata, w tym z Polski, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Korei, Włoch, Japonii, Tajwanu, Turcji i Szwajcarii. Soliści Metropolitan Opera z Nowego Jorku, soliści Polskiej Opery Narodowej i Polskiego Baletu Narodowego. W programie muzyka sakralna i klasyczna, składająca się z utworów Schuberta, Mozarta, Verdiego i Moniuszki. Pierwotnie, koncert miał odbyć się w prestiżowym Lincoln Center w Nowym Jorku, jednak ze względu na epidemię został zrealizowany w wersji on-line. Emisja online odbędzie się dzisiaj, w niedzielę 21 czerwca, o godz. 20.00 na stronie wydarzenia www.jp2concert.com. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

3. W przyszłą niedzielę, jak każdego 28 dnia miesiąca, przeżywać będziemy nabożeństwo ku czci św. Szarbela. O godzinie 17:00 msza święta, a następnie nabożeństwo ku czci Świętego Mnicha z Libanu.

4. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odprawiane są po mszy świętej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do udziału oraz indywidualnej modlitwy.

5. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego w naszym Sanktuarium. Chętnych zapraszamy przed każdą Mszą Świętą do zakrystii.

6. W roku 100. lecia urodzin Jana Pawła II za nawiedzenie Sanktuarium, modlitwę przy relikwiach i spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać odpust zupełny.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.