XIII Niedziela Zwykła - 28 VI 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (29.06) - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
• Piątek (3.07) - św. Tomasza Apostoła
• Sobota (4.07) - rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

1. Decyzją Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 1 lipca 2020 roku, ks. kanonik Mateusz Hosaja, Kustosz naszego Sanktuarium obejmie urząd proboszcza w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Krakowie – os. Oficerskim. Wdzięczni za poświęcone serce w pracę duszpasterską i opiekę nad Centrum Jana Pawła II pragniemy odprawić dziękczynną mszę świętą w jego intencji w dniu dzisiejszym (28 czerwca) o godz. 12:30. Będzie to okazja do wspólnego i indywidualnego podziękowania za ostatnie dwa lata posługi ks. Mateusza.

2. Również dzisiaj, jak każdego 28 dnia miesiąca, przeżywać będziemy nabożeństwo ku czci św. Szarbela. O godzinie 17:00 msza święta, a następnie nabożeństwo ku czci Świętego Mnicha z Libanu.

3. W najbliższy piątek (3.07) zapraszamy na Pierwsze Piątki Małżonków. Msza św. o godz. 19.00 w Górnym Kościele, a po niej nabożeństwo, w czasie którego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Na zakończenie będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

4. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu odprawiane są po mszy świętej o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do udziału oraz indywidualnej modlitwy.

5. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego w naszym Sanktuarium. Chętnych zapraszamy przed każdą Mszą Świętą do zakrystii.

6. W roku 100. lecia urodzin Jana Pawła II za nawiedzenie Sanktuarium, modlitwę przy relikwiach i spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać odpust zupełny.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.