XIV Niedziela Zwykła - 5 VII 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek (6.07) - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
• Środa (8.07) - św. Jana z Dukli
• Sobota (11.07) - święto św. Benedykta, patrona Europy

1. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego     w naszym Sanktuarium. Chętnych zapraszamy przed każdą Mszą Świętą do zakrystii.

2. W roku 100. lecia urodzin Jana Pawła II za nawiedzenie Sanktuarium, modlitwę przy relikwiach i spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać odpust zupełny.

3. Codziennie po każdej Eucharystii modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II polecając Bogu prośby powierzone przez pielgrzymów. Zachęcamy aby swoje modlitwy składać w dolnym Kościele przy ołtarzu relikwii.

4. Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski wzywa nas do solidarności z osobami, które ucierpiały podczas ostatnich ulew w Małopolsce. Okazać serce możemy przez modlitwę oraz przez wsparcie materialne. Także my możemy włączyć się w tą akcję przez indywidualną modlitwę oraz składając ofiarę do skarbon przy wyjściu głównym z kościoła.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
A teraz zgodnie z wolą ks. Abpa Marka Jędraszewskiego w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu odnowimy Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego 3 maja br. dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, a w katedrze na Wawelu Metropolita Krakowski.

Kalendarz liturgiczny:

• Poniedziałek (6.07) - bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

• Środa (8.07) - św. Jana z Dukli

• Sobota (11.07) - święto św. Benedykta, patrona Europy

ogłoszeniaOgłoszenia duszpasterskie na XIII niedzielę zwykłą - 28.06.2020 r.