XIX Niedziela Zwykła - 9 VIII 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (10.08) - św. Wawrzyńca

• Czwartek (13.08) - Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

• Piątek (14.08) - św. Maksymiliana Marii Kolbego

• Sobota (5.08) - Uroczystość Wniebowzięcia NMP (tego dnia msze święte jak w niedzielę)

1. W przyszłą niedzielę (16 sierpnia) zapraszamy na nabożeństwo Getsemani. Rozpoczynamy od udziału we mszy świętej o godz. 17:00.

2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o solidarność z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę, którą można złożyć do skarbon pod chórem.

3. Bardzo serdecznie zachęcamy do włączenia się w liturgię poprzez czytanie Słowa Bożego w naszym Sanktuarium. Chętnych zapraszamy przed każdą Mszą Świętą do zakrystii.

4. W roku 100. lecia urodzin Jana Pawła II za nawiedzenie Sanktuarium, modlitwę przy relikwiach i spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać odpust zupełny.

5. Codziennie po każdej Eucharystii modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II polecając Bogu prośby powierzone przez pielgrzymów. Zachęcamy aby swoje modlitwy składać w dolnym Kościele przy ołtarzu relikwii.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.