XXI Niedziela Zwykła - 23 VIII 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (24.08) - św. Bartłomieja
• Środa (26.08) - Uroczystość NMP Częstochowskiej
• Czwartek (27.08) - św. Moniki
• Piątek (28.08) - św. Augustyna
• Sobota (29.08) - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1. W najbliższy piątek msza święta o godz. 17:00 w intencji wszystkich czcicieli św. Szarbela, a następnie nabożeństwo ku czci Świętego Mnicha z Libanu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W przyszłą niedzielę w ramach obchodów 100-lecia urodzin Jana Pawła II wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi Cracovii organizujemy przy naszym Sanktuarium akcję krwiodawstwa zatytułowaną „100 litrów krwi na 100-lecie urodzin JP2”. W godzinach od 10:00 do 14:00 będzie można w sposób bezpieczny i zgodny z reżimem sanitarnym oddać krew, która może uratować życie innym. Zachęcamy do włączenia w akcję.

3. W roku 100. lecia urodzin Jana Pawła II za nawiedzenie Sanktuarium, modlitwę przy relikwiach i spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać odpust zupełny.

4. Codziennie po każdej Eucharystii modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II polecając Bogu prośby powierzone przez pielgrzymów. Zachęcamy aby swoje modlitwy składać w dolnym Kościele przy ołtarzu relikwii.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim wypoczywającym na wakacjach życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.