XXII Niedziela Zwykła - 30 VIII 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Czwartek (3.09) - św. Grzegorza Wielkiego

1. W dniu dzisiejszym w ramach obchodów 100-lecia urodzin Jana Pawła II wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi Cracovii przeprowadzana akcja krwiodawcza. W godzinach od 10.00 do 14.00 w sposób bezpieczny i zgodny z reżimem sanitarnym można oddać krew, która może uratować życie innym. Zachęcamy do włączenia w akcję.

2. W najbliższy piątek (4.09) zapraszamy na Pierwsze Piątki Małżonków. Msza św. o godz. 19.00 w Górnym Kościele, a po niej nabożeństwo, w czasie którego modlimy się w intencjach złożonych przez małżonków oraz za małżeństwa przeżywające trudności. Na zakończenie będzie udzielane indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

3. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godz. 11.00 poświęcimy tornistry szkolne dla dzieci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy u progu nowego roku szkolnego.

4. W roku 100. lecia urodzin Jana Pawła II za nawiedzenie Sanktuarium, modlitwę przy relikwiach i spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać odpust zupełny.

5. Codziennie po każdej Eucharystii modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II polecając Bogu prośby powierzone przez pielgrzymów. Zachęcamy aby swoje modlitwy składać w dolnym Kościele przy ołtarzu relikwii.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.