XXIII Niedziela Zwykła - 6 IX 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Wtorek (8.09) - święto Narodzenia NMP
• Środa (9.09) - bł. Anieli Salawy

1. Decyzją Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, ks. Łukasz Piórkowski posługujący w naszym Sanktuarium, a jednocześnie dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, w najbliższych dniach zamieszka w Wadowicach przy parafii św. Piotra Apostoła. Ks. Łukaszowi składamy serdeczne wyrazy podziękowania i uznania za oddaną posługę dla naszej wspólnoty. Życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki św. Jana Pawła II w dalszej pracy duszpasterskiej.

2. W roku 100. lecia urodzin Jana Pawła II za nawiedzenie Sanktuarium, modlitwę przy relikwiach i spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać odpust zupełny.

3. Codziennie po każdej Eucharystii modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II polecając Bogu prośby powierzone przez pielgrzymów. Zachęcamy aby swoje modlitwy składać w dolnym Kościele przy ołtarzu relikwii.

4. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.