XXIV Niedziela Zwykła - 13 IX 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (14.09) - święto Podwyższenia Krzyża Świętego
• Wtorek (15.09) - Matki Bożej Bolesnej
• Środa (16.09) - śś. Cypriana i Korneliusza
• Piątek (18.09) - św. Stanisława Kostki

1. Zapraszamy na spotkania chóru Sanktuaryjnego Nie lękajcie się. Szczególnie mile widziane nowe głosy męskie. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w budynku Caritas.

2. W środę (16 września) zapraszamy na nabożeństwo Getsemani. Rozpoczynamy od udziału we mszy świętej o godz. 17:00. Zachęcamy do składania intencji przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II przy ołtarzu relikwii w dolnym kościele.

3. W piątki zapraszamy na Spacer Miłosierdzia, podczas którego można porozmawiać z kapłanem lub skorzystać ze spowiedzi świętej. Od godz. 18.00 kapłan będzie dostępny w kaplicy NSPJ.

4. Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi przybywającym do naszego Sanktuarium z różnych stron Krakowa, Polski i świata pragniemy poinformować, że od października będziemy sprawować w niedzielę dodatkową Mszę Św. o godz. 20.00. Bardzo prosimy o przekazywanie tej informacji wśród swoich bliskich i znajomych.

5. W związku z sytuacją pandemii uniemożliwiającą sprawowanie obrzędów Wielkiego Tygodnia we wspólnocie wiernych, Ojciec Święty Franciszek zachęcił, aby zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2020 została przeniesiona na dzisiejszą niedzielę, w przeddzień święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Solidarność ze wspólnotami chrześcijańskimi z Ziemi Świętej można wyrazić składając ofiarę do skarbon pod chórem.

6. Przypominamy o zasłanianiu ust i nosa podczas nabożeństw. Sanktuarium stosuje wszystkie zalecenia sanitarne w celu zagwarantowania bezpieczeństwa pielgrzymów odwiedzających naszą świątynię.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.