XXVI Niedziela Zwykła - 27 IX 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (28.09) - św. Wacława, w tym dniu wspominamy 62. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły
• Wtorek (29.09) - śś. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
• Środa (30.09) - św. Hieronima
• Czwartek (1.10) - św. Teresy od Dzieciątka Jezus
• Piątek (2.10) - śś. Aniołów Stróżów

1. W poniedziałek msza święta o godz. 17:00 w intencji wszystkich czcicieli św. Szarbela, a następnie nabożeństwo ku czci Świętego Mnicha z Libanu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej i Centrum św. Jana Pawła II zapraszają na koncert pt. "Tobie zawierzam Maryjo". Koncert odbędzie się w jutro (28 września) o godz. 19:30 w naszym Sanktuarium. Bezpłatne zaproszenia odebrać można w zakrystii po Mszy Świętej.

3. Zapraszamy na spotkania chóru Sanktuaryjnego Nie lękajcie się. Szczególnie mile widziane nowe głosy męskie. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w budynku Caritas.

4. Rozpoczyna się październik - miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie po mszy świętej o godz. 17:00, również w niedzielę. Rozpoczęcie nabożeństw w najbliższy czwartek.

5. W październiku I Piątki Małżonków będą połączone z wydarzeniem pod nazwą Strumienie Miłosierdzia, odbywającym się w Sanktuarium. Strumienie Miłosierdzia to modlitewne spotkania Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. W piątek Eucharystii o godz. 19:00 przewodniczyć będzie bp Andrzej Przybylski, delegat Konferencji Episkopatu Polski dla Odnowy. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z modlitwą o uzdrowienie relacji małżeńskich.

6. W piątki zapraszamy na Spacer Miłosierdzia, podczas którego można porozmawiać z kapłanem lub skorzystać ze spowiedzi świętej. Od godz. 18.00 kapłan będzie dostępny w kaplicy NSPJ.

7. W przyszłą niedzielę przed naszą świątynią, po każdej mszy świętej odbędzie się kwesta Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa.

8. Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi przybywającym do naszego Sanktuarium z różnych stron Krakowa, Polski i świata pragniemy poinformować, że od października będziemy sprawować w niedzielę dodatkową Mszę Św. o godz. 20.00. Bardzo prosimy o przekazywanie tej informacji wśród swoich bliskich i znajomych.

9. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.