XXVII Niedziela Zwykła - 4 X 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek (04.10) - św. Faustyny
• Środa (7.10) - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
• Piątek (9.10) - bł. Wincentego Kadłubka

1. Rozpoczął się październik - miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie po mszy świętej o godz. 17:00, również w niedzielę. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w sanktuarium, a także w Rodzinach.

2. W naszym Sanktuarium w 100-lecie urodzin Świętego Jana Pawła II chcemy Was wszystkich zachęcić do modlitwy różańcowej i do włączenia się w Róże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci. Jedna Róża Różańcowa Rodziców to wspólnota 20 osób, utworzona z chętnych rodziców. Każdego dnia, każdy z nich modli się jedną dziesiątką różańca w intencji swoich dzieci i dzieci pozostałych członków danej róży. Jeśli jesteś chętny do modlitwy i chcesz być częścią Róży Różańcowej Rodziców w Domu Świętego Jana Pawła II – Apostoła Różańca to po błogosławieństwie zapraszamy Cię do zakrystii, aby się zapisać
i otrzymać tajemnicę różańca, którą będziesz się modlił przez cały miesiąc październik.

3. Dzisiaj przed naszą świątynią, po każdej mszy świętej odbywa się kwesta Domowego Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa. Zachęcamy wesprzeć to dzieło.

4. Zapraszamy na spotkania chóru Sanktuaryjnego Nie lękajcie się. Szczególnie mile widziane nowe głosy męskie. Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 19.00 w budynku Caritas.

5. W każdą środę o godz. 19.30 Ruch Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej zaprasza do uczestnictwa w modlitwie młodzież oraz starszych. W tą środę adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona w formie Uwielbienia Boga słowem i śpiewem.

6. Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi przybywającym do naszego Sanktuarium z różnych stron Krakowa, Polski i świata pragniemy poinformować, że od października będziemy sprawować w niedzielę dodatkową Mszę Św. o godz. 20.00. Bardzo prosimy o przekazywanie tej informacji wśród swoich bliskich i znajomych.

7. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.