XXVIII Niedziela Zwykła - 11 X 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Wtorek (13.10) - bł. Honorata Koźmińskiego
• Czwartek (15.10) - św. Teresy od Jezusa
• Piątek (16.10) - św. Jadwigi Śląskiej

1. Nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie po mszy świętej o godz. 17:00, również w niedzielę. Serdecznie zapraszamy do modlitwy w sanktuarium, a także w Rodzinach.

2. W naszym Sanktuarium w 100-lecie urodzin Świętego Jana Pawła II chcemy wszystkich zachęcić do modlitwy różańcowej i do włączenia się w Róże Różańcowe Rodziców modlących się za swoje dzieci. W zeszłą niedzielę powstały już cztery Róże. Chętnych do włączenia się w to dzieło zapraszamy do zakrystii po błogosławieństwie, aby się zapisać i otrzymać tajemnicę różańca.

3. W II i IV poniedziałek miesiąca odbywają się spotkania ministrantów posługujących w naszym sanktuarium. W najbliższy poniedziałek o godz. 18.30 zapraszamy do zakrystii dolnego kościoła wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w tę posługę.

4. W piątek zapraszamy na mszę świętą o godz. 17.00, w intencji chorych transmitowaną przez TVP3 Kraków.

5. Zapraszamy młodzież szkół średnich i studencką do wzięcia udziału w wolontariacie w ramach Centrum Jana Pawła II “Nie lękajcie się”. W naszym wolontariacie stawiamy na wszechstronny rozwój młodych poprzez szkolenia, pomoc w organizacji wydarzeń charytatywnych i kulturalnych oraz twórcze spędzanie wolnego czasu. Pierwsze spotkanie organizacyjne w sobotę 17.10.2020 r. o godz. 10:00 w naszym Centrum Wolontariatu. Szczegóły na stronie internetowej, facebooku i u ks. Dariusza

6. Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi przybywającym do naszego Sanktuarium z różnych stron Krakowa, Polski i świata pragniemy poinformować, że od października sprawujemy w niedzielę dodatkową Mszę Św. o godz. 20.00. Bardzo prosimy o przekazywanie tej informacji wśród swoich bliskich i znajomych.

7. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.

8. 22 października Trybunał Konstytucyjny dokona ważnego rozstrzygnięcia w sprawie ochrony życia dzieci nienarodzonych. W związku z tym w odpowiedzi na apel Metropolity Krakowskiego, Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zachęcamy do podjęcia modlitwy nowennowej przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w dniach 13-21 października. Szczegóły na stronie www.pro-life.pl/nowenna

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.