XXIX Niedziela Zwykła - 18 X 2020 r.

Kalendarz liturgiczny:
• Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Łukasza, patrona lekarzy i służby zdrowia, w obecnej sytuacji życzymy szczególnego wstawiennictwa świętego patrona wszystkim pracownikom walczącym o nasze zdrowie i życie. Św. Łukasz to również patron naszego pana organisty, któremu również składamy serdeczne życzenia z okazji imienin.
• We wtorek św. Jana Kantego
• W czwartek św. Jana Pawła II - patrona naszego Sanktuarium. W tym dniu zapraszamy na odpustowe msze święte o godz. 8.00, 10:00, 12:00, 17:00 celebrowane w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy w tym szczególnym dniu do bezpłatnego zwiedzania wystaw w naszym muzeum, wieży widokowej oraz limuzyny papieskiej - wszystkie wydarzenia odbywać się będą z zachowaniem aktualnych obostrzeń sanitarnych. Szczegóły podane będą jutro na naszej stronie internetowej oraz Facebook’u. Zaproszenia są do odebrania po Mszy św. w zakrystii.

1. Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37. Błogosławią Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat z modlitwą w intencji ochrony przed koronawirusem. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na fanpage’u naszego Sanktuarium.

2. W naszej Ojczyźnie trwa modlitewna nowenna w obronie życia. Na jej zakończenie w naszym sanktuarium będzie miała miejsce 24 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Serca Pana Jezusa w dolnym kościele, która rozpocznie się w środę o godz. 8.00

3. Domowe Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa składa serdeczne podziękowania za składane ofiary podczas ostatniej kwesty. Zebrali tego dnia 13 943,72 zł i 26 euro. Bóg zapłać za ofiarność.

4. Nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie po mszy świętej o godz. 17:00, również w niedzielę. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy w sanktuarium i w naszych rodzinach. Chętnych Rodziców do podjęcia modlitwy w Róży Różańcowej Rodziców modlących się za swoje dzieci zapraszamy do zakrystii, aby się zapisać.

5. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. W związku z tym w zakrystii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne.

6. Pragniemy przypomnieć, że od października sprawujemy w niedzielę dodatkową Mszę Św. o godz. 20.00.

7. Wszystkim wiernym uczestniczącym w życiu duszpasterskim naszego Sanktuarium dziękujemy za składane ofiary podczas mszy świętych oraz do skarbon. W intencji wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów odprawiana jest msza święta w każdą niedzielę o godz. 12:30.